Autofólie Ljubava Plus, s.r.o.
Autofólie Ljubava Plus, s.r.o.

Oprava karoserie bez lakovaní

Poškodily váš vůz kroupy? Má váš vůz promáčkliny a důlky v karoserii? Zvolte opravu vaší karoserie ohleduplnou metodou PDR – Paintless Dent Repair, bez lakování, rychle a šetrně. Oproti tradiční metodě ušetříte až 60 % nákladů. Oprava karoserie bez poškození laku je velmi výhodná v mnoha směrech.

Moderní a efektivní způsob oprav karoserie metodou PDR se provádí bez nutnosti lakování a také demontáže dílů. Oproti tradičnímu způsobu opravy je vysoce šetrná k vašemu vozu. Tradiční oprava je vážným zásahem do karoserie vašeho vozu, kdy je nutná demontáž a broušení, s následným kytováním a lakováním. Takto váš vůz ztrácí vždy na jeho hodnotě. Oproti tomu je metoda PDR velmi rychlá, ohleduplná, mechanická bez demontáže a lakování.

Provádí se pomocí speciálního nářadí, kdy se jednotlivé promáčkliny vytlačují, vytahují a vyrovnávají do původního stavu. Metoda PDR se používá při opravách karosérií, které byly poškozeny krupobitím, vandalstvím, při parkování nebo běžném provozu.

Metoda PDR je jednoznačně nejrychlejší a nejvýhodnější a váš vůz touto formou opravy neztrácí na hodnotě. Na takto opravené promáčkliny a důlky v karoserii poskytujeme dlouhodobou záruku. V případě, že by se objevil v místě promáčkliny prasklý lak, je zapotřebí k metodě PDR i nové přelakování.

Původ technologie PDR

Původ technologie PDR

Tato technologie opravy metodou PDR byla použita poprvé ve 40. letech 20. století. Výrobci BMW a Mercedes Benz našli tento vysoce efektivní způsob opravy při poškození karosérií při výrobě. Jak se ale zdokonalovala výroba automobilů, na metodu opravy PDR se na chvíli pozapomnělo. V 80. letech byla však znovu objevena americkými dealery vozů. Metoda PDR se začala postupně zdokonalovat. V dnešní době představuje jednu z nejžádanějších alternativ klasických způsobů opravy karoserií.

Poničený vůz po zásahu kroupami, ale i drobná poškození automobilu třeba na parkovišti mnohdy ovlivnit nemůžeme. Touto opravou se dají opravit i drobná ťuknutí třeba od odlétnutého kamínku, která poškodí karoserii auta. Dá se tak předejít lakování a nepříjemnému prodražení opravy. Systém oprav PDR umožňuje opravy karoserie bez dalšího poškození laku. Oprava karoserie bez lakování je vysoce výhodná, šetrná a výrazně rychlejší i levnější. Opravy metodou PDR provádíme velmi rychle a profesionálně. Máme za sebou již tisíce vozů opravených po krupobití.

Provádíme opravy karoserií a dokážeme opravit všechny plechové díly karoserie, od jediného důlku až po stovky důlků. Rukami nám prošly již tisíce oprav vozů poničených kroupami. Právě u nás budete v těch nejlepších rukou proškolených odborníků.

Technika vymačkávání

PDR Technika vymačkávání

Při metodě zvané vymačkávání servisní technik pracuje ze zadní, interiérové strany plechu. Důlky a ostatní deformace se jemně vymačkávají zpět. Používá se speciální nářadí z kvalitní oceli, které je různě tvarované a umožní snadný přístup a to i do těžce dostupných míst. Při vymačkávání deformace se také používají speciální odrazové proužky.

Tahová technika pomocí lepidla

PDR Tahová technika

Tahová technika se využívána v případě, že není k poškozenému místu dobrý přístup z vnitřní strany. Například nad dveřními rámy. Na poškozené místo se musí nalepit z vnější strany speciální čepy, a pak se tahem za použití reverzního kladiva deformace vyrovnává. Vyvýšeniny se na závěr ještě odstraňují cíleným poklepáváním pomocí teflonového kolíčku.

Proč zvolit metodu PDR

Oprava důlků karosérie vašeho auta po stopách krup a velkém krupobití metodou PDR dokáže předčit vaše očekávání. Metoda oprav PDR je maximálně šetrná ke karoserii vašeho vozu. Jde o mechanickou opravu bez poškození laku a bez další nutnosti lakování. Její nespornou výhodou je fakt, že při této metodě vůz opravou neztrácí na své hodnotě. Pokud opravujeme nový vůz, formou této metody opravy nedochází ke ztrátě záruky. Jde o velmi rychlou, kvalitní a nízko nákladovou opravu karoserie auta po krupobití bez jakékoliv nutnosti lakování. Tuto metodu PDR lze použít na veškeré značky vozů bez výjimky. Oprava důlků promáčklin na karoserii bez poškození laku metodou PDR je výhodná a vysoce efektivní.

Tento nejefektivnější způsob opravy po krupobití metodou PDR se rychle stal standardní formou pro opravy vozů poškozené po zásahu krup a krupobití po celém světě. Takto se dá vysoce efektivně opravit mnoho desítek, ale i stovek důlků v rychlém až rekordním čase. Dá se tak ušetřit pojišťovnám i řidičům mnoho času a hodně financí.

Orientační ceník opravy promáčklin

Oprava promáčklindo 20 mmdo 30 mmdo 45 mm
Přední blatník750 Kč1 100 Kč1 900 Kč
Přední dveře1 000 Kč1 550 Kč2 300 Kč
Zadní dveře1 000 Kč1 550 Kč2 300 Kč
5. dveře1 200 Kč1 600 Kč1 900 Kč
Zadní blatník1 200 Kč1 600 Kč1 900 Kč
Boční rám1 200 Kč1 600 Kč1 900 Kč
Přední kapota1 200 Kč1 600 Kč1 900 Kč
Střecha1 600 Kč2 100 Kč2 600 Kč
Víko kufru1 200 Kč1 600 Kč1 900 Kč

Ceny jsou uvedeny bez DPH

WHY CHOOSE US

With over 15 years experience and a real focus on customer satisfaction, you can rely on us for your next project. We provide a professional renovation and installation services with a real focus on customer satisfaction.

 • Financial Responsibility to Our Clients
 • Superior Quality and Craftsmanship
 • Quality and Value to the Projects We Deliver
 • Highest Standards in Cost Control
 • On Time and on Budget
 • Real Focus on Customer Satisfaction

Časté otázky o opravě karoserie

 • Jaká bývá kvalita opravy laku?

  Moderní a efektivní způsob oprav karoserie metodou PDR se provádí bez nutnosti lakování a také demontáže dílů. Oproti tradičnímu způsobu opravy je vysoce šetrná k vašemu vozu. Tradiční oprava je vážným zásahem do karoserie vašeho vozu, kdy je nutná demontáž a broušení, s následným kytováním a lakováním. Takto váš vůz ztrácí vždy na své hodnotě. Oproti tomu je metoda PDR velmi rychlá, ohleduplná, mechanická bez demontáže a lakování. Metoda PDR je jednoznačně nejrychlejší a nejvýhodnější a váš vůz touto formou opravy neztrácí na hodnotě. Na takto opravené promáčkliny a důlky v karoserii poskytujeme dlouhodobou záruku. V případě, že by se objevil v místě promáčkliny prasklý lak, je zapotřebí k metodě PDR i nové přelakování.

 • Opravujete karoserie po krupobití?

  Tento nejefektivnější způsob opravy po krupobití metodou PDR se rychle stal standardní formou pro opravy vozů poškozené po zásahu krupobití po celém světě. Takto se dá vysoce efektivně opravit mnoho desítek, ale i stovek důlků v rychlém až rekordním čase. Dá se tak ušetřit pojišťovnám i řidičům mnoho času a výrazně snížit finanční náklady.

 • Opravujete karoserie bez objednání i v sobotu?

  Dle dohody.

 • Lak v místě poškození nesmí být porušený nebo prasklý?

  Ano, lak v místě poškození nesmí být porušený nebo prasklý.

 • Můžete snadno opravit hliníkové nebo plastové díly karoserie?

  Hliníkové díly karoserie opravujeme. Plastové díly máme v plánu.

+420 739 210 640

V případě jakýchkoliv doplňujících dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Kontaktujte nás
© 1993–2024 Folie Ljubava

Hodnocení firmy Ljubava Plus s.r.o. - sádrokartony, folie na okna - NejŘemeslníci.