Napínané stropní podhledy

Hledáte něco originálního, něco co zaujme na první pohled a přece nevyžaduje složitý zásah do bytového konceptu? Hledáte vhodnou možnost, jak vytvořit estetický vzhled svého bydliště? Pokud jste si na výše uvedené otázky odpověděli v kladném duchu, tak se zaměřte na napínané stropy, jinak zvané napínané stropní podhledy.

Napínané stropy do každé mistnosti

Kdo sleduje aktuální trendy v oblasti architektonických vychytávek určitě ví, že napínané stropní podhledy bezesporu patří k nejnovějším hitům v oblasti rekonstrukce a realizace nového bydlení. Hlavní předností těchto stropů je jejich osobitý vzhled, který vám standardně nahozený a naštukovaný strop zkrátka neposkytne. Určitě oceníte i jejich snadnou údržbu a naprosto bezproblémovou životnost bez nutnosti pozdějších stavebních zásahů.

Montáž napínaných stropů

Každá rekonstrukce nebo zásah do bytového konceptu jsou velkým strašákem mnohých zákazníků. Montáž napínaných stropů vás přesvědčí o tom, že to jde i rychle a bez jakýchkoliv potíží. V této oblasti nejsou vztyčené žádné pevné hranice. Záleží na specifických požadavcích a daném prostoru pro jaké napínané podhledy se rozhodnete. Napínané podhledy se montují minimálně 3 cm pod stávajícím stropem a kotví se do obvodového zdiva k předinstalovaným hliníkovým konstrukcím. Dá se namontovat jak do nosných, tak i nenosných konstrukcí. Obvykle montáž stropu 30-50m2˛ se dá zvládnout za jediný den a to bez prášení, které je u sádrokartonových stropů nezbytné kvůli nutnému broušení.

Napínané podhledy a možnost výběru

Napínané podhledy poskytují celé spektrum variací. Klient má při výběru velké problémy si vybrat, jelikož každý z druhů je něčím osobitý. Rozhodnout se tak můžete pro přírodní kámen, lesklý vzhled nebo pro nebe plné hvězd. Napínané podhledy nemusí být ani rovné a navíc se díky své charakteristické povaze hodí do vlhkých místností, jako jsou koupelny nebo dokonce haly s bazénem. Materiál má garantovanou 12 letou záruku životnosti. Po celou tuto dobu si zachová svůj vzhled a dokonce nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Napínané stropy jsou vyrobeny z netoxického 100% recyklovatelného materiálu.

Hlavní výhody napínaných stropů v kostce

V některých případech mohou napínané podhledy posloužit k zakrytí prasklin, odstínových defektů nebo instalatérského potrubí. Určitě oceníte naprosto perfektní termoizolaci a zvukovou spolehlivost. Napínané podhledy poskytují senzační odraz světla, opravdu rychlou montáž stropu, stálost materiálu a voděodolnost. Při zátěžovém testu dokázal 1 metr čtvereční zadržet celkem 100 litrů vody bez povšimnutí. Dejte šanci kvalitě za rozumnou cenu.

Tabulka je vypracována pro místnost o ploše 50–100 m2

Srovnávací parametry

Napínané podhledy

Sádrokartonové stropy

Délka montáže

1–3 dní

3-4 týdnů včetně dvouvrstvového malování, pokud je dodržena správná technologie

Běžná cena za m2

770 Kč/m2

Více než 200 barevných odstínů provedení mat, lesk, satin a t.d.

650-750 Kč/m2 montáž sádrokartonu s materiálem

plus 70-80 Kč/m2 dvouvrstvé malováni

Celkem 720-830 Kč/m2

Úklid místností

Žádné dodatečné náklady

Všichní víme, kolik prachu prachu se víří, když pracujete se sádrokartonem, hodně času, sil a peněz stojí závěrečný úklid.

Odvoz odpadu

Absolutně čistý montážní postup

Kromě toho je třeba odvést stavební odpad.

Náklady na dopravu

Podhled je složen do minimálního rozměru. Není potřeba složitá manipulace s materiálem.

Manipulace s rozměrnými pláty sádrokartonu. Doprava pracovníků v průběhu 3-4 týdnů.

Garance

12 let

Díky své unikátné technologii se náš materiál nedeformuje, nepraská, neztrácí barvu a zachovává své původní kvalitu.

Maximálně 3 roky

Z praxe víme, že za 1-1,5 roku se objevují praskliny které je třeba opravovat a vymalovát celý podhled znovu

Co dokáže napínaný strop

Kam se napínané podhledy hodí

 • Rodinné domy a byty
 • Obchody a restaurace
 • Kanceláře a administrativní budovy
 • Hotely a pensiony
 • Bazeny a koupelny
 • Muzeí a koncertní sály
 • Školy, školky a zdravotnické zařízení

Napínané stropní podhledy kloubí vytříbený vzhled, velice snadnou montáž a široké spektrum designového provedení. Díky této skutečnosti se váš projekt bude vždy chlubit unikátním zpracováním. Napínané stropy nejsou žádnou překážkou v dalších stavebních úpravách, kdy je zapotřebí nainstalovat světelné přístroje, ventilační systémy nebo signalizace a další obdobně laděné příslušenství.

Časté otázky o napínaných stropech

 • Co si máme představit pod názvem «napínané stropy»?

  Napínané stropy jsou vyrobeny ze speciálního PVC materiálu, který disponuje veškerými Evropskými certifikáty jak v ohledu na zdraví tak i bezpečnost. Stávají se dnes častěji vyhledávanější alternativou stropu, než SDK stropy a to důvodu jejich pružnosti, naprosté rovnosti, nepraskají, nepotřebují žádnou údržbu a neztrácí svou pevnost i barvu.

 • Jak dlouho trvá montáž napínaných stropů?

  V závislosti na složitosti požadovaného stropu, co se týče jeho tvaru či více úrovní stropu je možné provést během jediného dne 50–100 m².

 • Jaká je záruka na napínané stropy?

  Ze zákona záruka na montáž je 2 roky, na samotný materiál stropu dává výrobce záruku 12 let na pružnost a stálost barvy materiálu, z praxe však víme, že tato doba je mnoho násobně vyšší.

 • Co je potřeba od zákazníka udělat před montáží stropu?

  Z pravidla se jedná pouze o odsunutí nábytku 1m od stěny směrem ke středu místnosti po celém obvodu místnosti. Toto je však možné konzultovat se zástupcem naší firmy, který Vás navštíví pro konzultaci a přesné zaměření stropu před samotným objednáním zakázky.

 • Za jak dlouhou dobu je realizace zakázky možná?

  Od obdržení zálohové platby na náš účet, je doba započetí montáže zpravidla do 14 dní. Z praxe však víme, že doba započetí je cca 7 dní.

 • Je možné zvolit jiné tvary stropů nebo pouze tvar původního stropu místnosti?

  Možnosti tvarů stropů nejsou nijak limitovány. Vše je jednodušší probrat se zástupcem naší firmy, který Vám ochotně poradí s jakýmkoliv návrhem či možnostmi, popřípadně navrhne další možnosti provedení.

+420 739 210 640

V případě jakýchkoliv doplňujících dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Kontaktujte nás
© 1993–2024 Folie Ljubava

Hodnocení firmy Ljubava Plus s.r.o. - sádrokartony, folie na okna - NejŘemeslníci.