• Duben

  19

  2017
 • 2266
 • 0

Fólie – dobrá ochrana zdraví

O negativních účincích UV záření na lidské zdraví se toho již napsalo mnoho, ovšem i tak si drtivá většina lidí neuvědomuje veškeré následky tohoto neviditelného elektromagnetického záření v takové míře, jak by bylo potřeba. Není se proto čemu divit, že je to právě špatné chování lidí na slunci, které se postaralo o výrazné zvýšení počtu pacientů s onemocněním rakoviny kůže v posledních desetiletích. Ačkoli je pravda, že UV záření v malé míře je pro lidské tělo neškodné, neboť je potřeba k vytvoření vitamínu D, i v tomto případě platí, že všeho moc škodí. Pokud budete své tělo slunečním paprskům vystavovat až příliš často a bez jakékoli ochrany, můžete počítat s tím, že se to negativně projeví na vašem zdraví.

Jaké jsou účinky UV záření na lidské zdraví?

Možná patříte k lidem, kteří si neuvědomují, jak hodně může UV záření škodit vašemu zdraví a jaké to pro vás může mít nepříjemné následky. Je dokázáno, že intenzita UV záření zvyšuje riziko vzniku infekčních chorob a zároveň dokáže i snížit účinky očkování, na jejichž efektivitu řada z vás tolik spoléhá. Mezi účinky UV záření na lidské tělo zdraví patří:

 • zhoršení stavu pokožky
 • poškození očí
 • snížení funkčnosti imunitního systému
 • bolesti hlavy
 • zhoršení paměti
 • zvýšení frekvence srdeční akce
 • ztráta chuti k jídlu
 • ospalost
 • podrážděnost
 • únava

Vliv UV záření nepocítíte ihned

Mnoho lidí zastává názor, že na ně UV záření nepůsobí v takové míře, jak se všude píše. Tato domněnka je bohužel mylná a držet se této představy je pro vás škodlivé. Pravdou je, že si účinků UV záření nevšimnete hned. Jakmile se ale u vás začne projevovat častá únava, budete podrážděně reagovat i v situacích, které vás běžně nevytočí, pocítíte zhoršení zraku nebo se budete cítit ospalí, pravděpodobně na vás zapůsobilo UV záření. V takové situaci není dobré usnout na vavřínech, ba naopak si tato akce žádá reakci.

Před UV zářením je třeba chránit se i v autě

Před vlivem škodlivého slunečního záření je třeba se chránit za každé situace – tedy i během jízdy v autě, které se stalo neodmyslitelnou součástí života drtivé většiny z vás. Jen málokdo si dokáže představit život bez automobilu – díky autu je snazší dostat se do práce, na nákupy, k lékaři nebo třeba na dovolenou. Jestliže i vy trávíte cestováním v autě spoustu času, pamatujte na ochranu sebe i spolujezdců. Efektivním řešením jsou instalace kvalitních autofolie, které dokážou zachytit až 99% škodlivého UV záření a představují tak ideální prevenci do automobilu. Skla se zatmaví pomocí samodržících tónovacích fólií, díky čemuž do automobilu neprojde téměř žádné záření a vy tak budete v bezpečí. Autofólie nikterak nenaruší vaší jízdu v autě, nebude vám překážet v běžném užívání ani nezhorší vzhled vašeho automobilu.

LEAVE A COMMENT

You comment will be published within 24 hours.

Cancel reply

COST CALCULATOR

Use our form to estimate the initial cost of renovation or installation.

REQUEST A QUOTE
Latest Posts
Most Viewed
Text Widget

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida Vehicula Dolor

Categories

© 1993–2024 Folie Ljubava

Hodnocení firmy Ljubava Plus s.r.o. - sádrokartony, folie na okna - NejŘemeslníci.